פותחים שנה מעוצבת – טיפים לאירוח מוצלח

איך יוצרים שולחן חגיגי?

בכל סגנון של ארוחת חג, רשמי או נינוח יותר, שולחן יפה ו”לבוש” קובע את הטון של העונה ואת תחושת האחווה של המשתתפים. בדיוק כמו שלכל משפחה יש אופי, גם לשולחן אופי משלו.
בכדי לעדכן במהירות את מראה השולחן, אפשר להחליף את מפת השולחן, המפיות או הפלייסמטס החלקים בעיצובים חמימים וחורפיים (כמו משבצות בבד פלנל).
אפשר למלא את השולחן בכלי זכוכית, הן למשקאות והן לנרות. עששית זכוכית ובתוכה נר תגרום לכוס יין לנצנץ באור קסום.
מגשי הגשה מיוחדים יכולים גם הם להוסיף נופך של זוהר לשולחן בעת הגשת הארוחה.

הכלל הראשון באירוח הוא לגרום לכל האורחים להרגיש רצויים. לשם כך, הבית צריך להעניק תחושה חמימה ומזמינה.
תאורה עמומה, נרות ופמוטים הם אמצעי מצוין ליצירת האווירה הנכונה.
גם כלי השולחן והשולחן עצמו צריכים להיראות חגיגיים. נגיעות פשוטות כמו סידור פרחים אלגנטי במרכז השולחן ימחישו לאורחים שהתכוננת לקראתם ואת שמחה לארח אותם בביתך.
גם הזמן שמבלים במחיצת האורחים אחרי הארוחה הוא חלק חשוב של הערב ואם רוצים שהמסיבה תתארך, כדאי להכין מראש משחק באריזה יפה ומעוצבת אשר גם יהפוך לנושא השיחה וגם יבדר את האורחים.

בין אם מדובר בארוחת ערב שקטה עם בני משפחה או בהרבה אורחים, צבע הוא הדרך הקלה ביותר לרענן ולעורר לחיים את חדר האוכל.
אפשר לצאת בהצהרה נועזת אם מלבישים את שולחן האוכל בצבעים עזים וחלקים בעזרת מערכות אוכל בצבעים תואמים או מפות שולחן עם ייחוד.
אפשר גם לשלב צלחות דזרט צבעוניות או צלחת הגשה בודדת עם כלי חרסינה צחורים פשוט בשביל כתם של צבע. פרחי בר טריים באגרטל פשוט יעניקו לשולחן את הליטוש הסופי.

חפצים מינימליסטיים אך ייחודיים מזריקים רגישות רעננה גם לבית שמקושט בסגנון מסורתי.
מסגרות מאט מוסיפות נופך עכשווי לתמונות או הצילומים שהן מדגישות ואת הכלים והציוד המודרניים של בר המשקאות אפשר לסדר לראווה על קונסולה או עגלת שירות בסגנון אר-דקו.
אפילו הספרים שבחרת להציג, כמו אוספי אמנות, קולנוע או ארכיטקטורה מודרניים, יוסיפו נגיעה מודרנית לחדר וימחישו ששום פרט אינו קטן מדי כאשר מדובר בעידון הטעם הטוב וליטוש הזהות הביתית.