כל החידושים מתערוכת העיצוב SALONE DEL MOBILE במילאנו 2018

ה- Salone del Mobile – תערוכת העיצוב המסורתית המתקיימת מידי שנה במילאנו – היא נקודת ציון.
מגדלור של טרנדים ומגמות, מפגן עוצמה ליצירתיות שופעת ובעיקר חגיגה אמיתית לשוחרי העיצוב מכל העולם.
וכך, כיאה למעמדה של תערוכה נחשבת שכזו, מספקים אולמות התצוגה של המותגים הבינלאומיים הנחשבים הצצה לחידושים מרהיבים עליהם עמלו בשיתוף עם מעצבי על ידועי שם.

יומן מסע תרבותי

אחד משיתופי הפעולה היותר מרתקים שנראו במסגרת שבוע העיצוב היה זה של המותג הצרפתי Roche Bobois עם המעצב ההולנדי מרסל וונדרס. המותג, המיוצג בישראל בלעדית בבית פיטרו הכט, השתתף בשתי תערוכות ברובע העיצוב בררה, וחשף את קולקציית Globe Trotter בעיצובו של וונדרס, מהמעצבים היצירתיים ביותר בדורנו.

קולקציית Globe Trotter היא מחווה לחוקרים ולאספני החפצים הנדירים שנלכדו בקסמי הטבע ולתרבויות הקוסמופוליטיות שהם מגלים במסעותיהם. לקולקציה של וונדרס העניקו השראה האחים מונגולפייר, ממציאי הכדור הפורח, שבהשראתם עוצבו פריטים אקלקטים מרהיבים.

כך מהדהדת רוח הנסיעות בכל פריט בקולקציה, החל מספות Montgolfière  ו-Cerf Volant (עפיפון) וכלה בקולקציות התאורה Up  ו-Mariposa (פרפר).

ארון הספרים Dojo (אמנות לחימה יפנית) לוקח אותנו ליפן; שולחנות La Parisienne מצדיעים לחגיגות בעיר האורות עם רגליים מולבשות באריגים אקסקלוסיביים; כיסא Opérette מפגין את  בקיאותו בהוויות העולם הגדול עם שלוש דוגמאות המייצגות שלוש תחנות במסע; ואילו הצלליות הגרפיות של שולחנות Chess מעלות במחשבה כלי שחמט ענקיים.

ליבה של הקולקציה פרסקו מעוטר וגדול המתאר נסיעה מרהיבה לארץ פלאות בלוויית הדמויות של ילדותנו. המוטיב המגוון והססגוני מקשט רבים מהדגמים, משטיחי ציצה עד כריות, וגם את החלל הפנימי עם ארונות Wonder המסתוריים. שילוב מחוכם של אזכורים היסטוריים ומסעות מדומיינים, הופך את קולקציית Globe Trotter למעין טיילת המזמינה את הצופים לפסוע בה בטיול רומנטי ופואטי.

"הקולקציה הזאת חוגגת את ההתחקות אחר הלא-נודע אשר רבים מאתנו חולמים לעשות יום אחד", אמר מרסל וונדרס. "נסיעות הן חוויה מחוללת שינוי וזוהי התחושה שניסינו ללכוד: לאצור את אוצרות העולם בפריט אחד"

במקביל הציג המותג ב-RHO Fiera מבחר מהקולקציה הבאה. שולחן האוכל Aqua בעיצובו של פבריס ברו, מציג לראווה בסיס בולבוסי ומונוליתי משיש מרקינה שחור התומך באופן מושלם בלוח גדול וסגלגל.
גשר Chimère הוא דוגמה חדשה לדיוק שבו סימון ריינו עובד עם עץ גושני תוך שהוא משתעשע בשילוב של עץ אלון ועור מחורר סביב הקווים הגמישים של המבנה הצינורי.

חייטות וחדשנות

גם המותג FENDI CASA, המיוצג בבית פיטרו הכט, הציג בתערוכה קולקציה מרהיבה המבטאת אלגנטיות ומצוינות באמצעות מלאכת אומן. פריטי הקולקציה משלבים חייטות עם חדשנות ויוצרים סביבה המשפרת את הקווים העכשוויים ואת החומרים היקרים. הרהיטים והאביזרים מונחים על-ידי חזון אסתטי שהינו קלאסי וניסיוני בעת ובעונה אחת תוך שהם מאזנים כל העת בין מסורת לחדשנות.
אזור התצוגה עוצב כשכונה איטלקית מודרנית וטיפוסית, עם משטחי שיש טרוורטין ולוחות עץ המזכירים את קוד הארכיטקטורה הרומאי של FENDI.