יום הולדת שמח Legend!

ספריית ה – Legend שעוצבה על ידי Christophe Delcourt בשנת 2007 , הפכה לאחת היצירות הקלאסיות של Roche Bobois.
לכבוד שנת העשור שלה, הוסיפו כמה גימורים מבלי לפגוע בעיצובה המקורי: היא עדין מורכבת כולה מעץ מלא, ללא חומרי מתכת ושומרת על תחושת עיצוב אקולוגי. זו אכן יצירה המושפעת מהטבע.

שאלות ל- Christophe Delcourt, מעצב הפריט:

לספרית ה- Legend מלאו עשר שנים. מה היתה ההשראה להתפתחות שלה?

"רציתי לגלות את המקורות של הציורים, עם הקו השחור של העיפרון, ובאותה עת להראות את האספקטים הגרפיים של העצים, ההופכים ליער. בגירסת ה carbon ( פחם), עץ ה לֶגֶשׁ שוייף עד לקבלת גימור חרוך, המאפשר לראות בבירור את דוגמת הסיקוסים והקשרים. הגרסה המורכבת ממספר מיני עצים משנה לחלוטין את הספריה: השתעשענו בסוגים שונים של עצים וטלאים של צבעים כדי ליצור עיצוב תוסס יותר."

מדוע בחרת בעץ כמקור השראתה במקור?

"משתי סיבות: עיצוב הספריה נעשה באזור בורגונדי, לכן יכולתי לעבוד רק עם עץ האלון הצומח באזור. בנוסף: תמיד אהבתי להשתמש בעץ. אני מעריך את התכונות הטבעיות שלו, הכתמים המחוספסים שלו, דבר ההופך אותו לחומר גלם המתחדש תמיד. כל לוח הינו שונה. בנוסף אני רואה הרמוניה בין הציור, העץ, והאופן שבו אנו עובדים עימו."

כיצד ה- Legend הינו אכן עיצוב ידידותי לסביבה במובן האמיתי ?

"הספריה נבנתה ללא מסמרים, ברגים או חיבורי מתכת. בחרנו בעץ אלון כדי להראות את התכונות הטבעיות של העץ: סיקוסים, נקודות קשות וענפים – התכונות הייחודיות של העץ הופכות כל ספריה למיוחדת במינה."

ECORCE

גרסת “קליפת העץ” של ספרית ה- Legend הינה יצירת ייחודית, המשתמשת בקליפה משומרת ולשד העץ.  היא תוכננה כך שתיראה כאילו  הובאה ישירות

מהיער.

MIX

יצרנו גרסה חדשה של ה- Legend מארבעה סוגים שונים של עץ: אלון, אפר, דובדבן ואגוז. היא משלבת את הרבגוניות העשירה  של היער ביצירה אחת.

CARBONE

גרסה זו הינה עבודת יד עשויה מעץ לגש ששוייף עד לקבלת גימור חרוך, המאפשר לראות בבירור את דוגמת הסיקוסים והקשרים והפגמים של העץ. הגימור שלרהיט שׁוֹבֵה לֵב באפקט “החרוך” שהוא מעורר.